14.11. 2023 SApeláci přezimují na 6. místě.

hlaseni.jpg

Po podzimní části krajského přeboru KFS Vysočina jsou Sapeláci na šesté pozici. Z 13 utkání 5x vyhráli, 5x remizovali a 3x prohráli. Získali 20 bodů se skórem 18:15, na páté Rapotice ztrácí pouze pět vstřelených branek, bodů máme stejně. Spolu se zálohou Žďáru jsme remízovými králi soutěže, oba týmy mají 5 remíz.

V domácích zápasech jsme v soutěži na 1. místě, z 8 utkání jsme 4x vyhráli, 3x remizovali a 1x prohráli. Získali 15 bodů se skórem 12:7.

V utkáních na hřištich soupeřů jsme na 10. místě. Z 5 utkání jsme 1x vyhráli, 2x remizovali a 2x prohráli. Získali 5 bodů a skóre 6:8.

Rozhodně musíme říci, že jsme měli domácí utkání s Rapoticemi, Ledčí a Žirovnicí zvládnout. To je těch šest bodů, které nám v konečném zúčtování chybí. Prohra doma s FŠ Třebíč přišla až v samotném závěru a my měli možnost toto utkání rozhodnout dříve než hosté. Na druhou stranu jsme předvedli velmi špatné výkony v Okříškách a v Bystřici. V utkáních v Pacově, v Okříškách a doma s Rapoticemi jsme byli zcela zásadně poškozeni sudími. Ale nikdo se na to nevymlouvá, je to jen holé konstatování. Naším hlavním problémem bylo proměňování šancí, kterých jsme měli opravdu moc. Bohužel nám stále chyběl kanonýr Petr Sodomka, František Černohlávek odehrál pouze 4 utkání /1gól/, Adam Průcha v 13 utkáních neskóroval vůbec a univerzál Petr Kozojed situaci zachraňoval dvěma góly. Ani další hráči si nenavlékli střelecké kopačky, tudíž jsme vstřelili v mistrovské soutěži pouhých 18 gólů. Oproti 23 brankám ze čtyř přípravných zápasů před soutěží je to obrovský propad.

Na druhou stranu můžeme být takřka ve všech utkáních spokojeni s defenzivní prací týmu. Přestože se ve 13 utkáních vystřídalo ŠEST gólmanů, všichni podali výborné výkony a spolu s ostatními hráči pracovali v defenzivě téměř na jedničku. Inkasovaných 15 gólů to jasně dokazuje.Ve třech utkáních jsme inkasovali třikrát /FŠ Třebíč, Okříšky, Bystřice/ v dalších deseti utkáních jsme inkasovali pouze šest gólů. Dvě čistá konta má Petr Koubek a Tomáš Pokorný. Jedno Jirka Babínek.

Před zahájením podzimu jsme řešili mnoho změn v hráčském kádru.

Skončili: Petr Barák, Jakub Bačkovský, Michal Mikeš, Martin Boháček, Ondřej Přibyl, Dominik Procházka, Jakub Szabó, Jan Flekal, dlouhodobě zranění byli Petr Sodomka, Patrik Fišer a David Padrnos. Po čtyřech utkáních skončil i František Černohlávek, několik utkání kvůli zraněním chyběli Jakub Vácha, Pavel Matějíček a Štěpán Bambula.

Přišli: Petr Kozojed, Jakub Vácha, Tomáš Vařejka, Pavel Matějíček, Jakub Urbánek, Pavel Heřmánek a František Černohlávek.

Tým pracoval velmi dobře v letní přípravě, výbornou práci odváděl i trenér týmu Ondra Košík. Ten se však po dvou třetinách soutěže rozhodl u týmu dále nepokračovat, poslední čtyři utkání tedy koučoval Sapeláky Jiří Babínek a Milan Klimeš.

Když to tedy vezmeme od A-Z, tak to mělo a mohlo být lepší, ale třeba také ne. Navíc jsme v průběhu léta a podzimu udělali spoustu práce v areálu našeho stadionu ve Stáji. Za podpory Národní sportovní agentury, Obce Stáj a dalších našich partnerů i nás členů klubu se podařilo vybudovat automatické zavlažování fotbalového hřiště. Dále jsme vyměnili krytinu na staré budově kabin a provedli stavební úpravy vnitřních prostor, kde je nyní velmi pěkné zázemí nejen pro sudí, ale i pro víceúčelové sportoviště s tartanovým povrchem. Toto sportoviště vybuduje Obec Stáj a již na něj má vydané stavební povolení. Vznikne tak velmi pěkný a ucelený sportovní areál.

Když to tedy vezmeme kolem a kolem, musíme být spokojeni. Vše jsme zvládli se ctí, i když to bylo a ještě bude velmi náročné.

Chtěl bych moc poděkovat všem našim obchodním partnerům bez nichž by vůbec nebylo možné sportovat ani budovat. Děkuji Honzovi Komárkovi a jeho rodině za odvedené obrovské penzum práce - je to na našem sportovišti vidět.

Poděkování patří samozřejmě všem hráčům  a jejich rodinným příslušníkům. A v neposlední řadě i Ondrovi Košíkovi za jeho působení v našem klubu.

Zimní přípravu zahájíme v pátek 19. ledna 2024 v 17.00 v posilovně.