24.06. 2022 Zhodnocení uplynulé sezóny.

Pro Sapeláky před dvěma týdny skončila fotbalová sezóna 2021/2022 a skončila velmi úspěšně. V naší čtrnácté sezóně v krajském přeboru jsme obsadili velmi pěkné 4. místo, když po podzimu jsme byli dokonce třetí. Navíc jsme se probojovali až do finále krajského poháru. Bohužel jsme v jarní části byli totálně zdecimovaní zraněními a tudíž jsme nedokázali udržet ani třetí místo v soutěži ani uspět ve finále poháru. Přesto si myslím, že naši hráči ze sebe vydali vše co bylo v jejich silách a možnostech a celkové umístění a dobrý pocit z předvedených výkonů je jim za to odměnou. Na domácím stadioně ve Stáji jsme podlehli pouze jednou a to vítězi soutěže Speřicím a získali jsme famózních 32 bodů, to znamená, že jsme druhý nejlepší domácí celek. Venku to bylo o poznání horší, tam jsme získali pouze 13 bodů a byli jsme desátí.

TJ SAPELI POLNÁ  - 4. místo v krajském přeboru

celkově: 26 utkání - 13 výher, 6 remíz, 7 proher, skóre 55:37, 45 bodů

doma:    13 utkání - 10 výher, 2 remízy, 1 prohra, skóre 38:14, 32 bodů

venku:   13 utkání -   3 výhry, 4 remízy, 6 proher, skóre  17:23, 13 bodů

podzim:  13 utkání -  8 výher,  1 remíza, 4 prohry, skóre 36:23, 25 bodů

jaro:       13 utkání -   5 výher, 5 remíz, 3 prohry, skóre 19:14, 20 bodů

TJ SAPELI POLNÁ - 2. místo v krajském poháru

Želetava - SAPELI Polná   1 - 7

SAPELI Polná - Kouty  10 - 3

Nová Ves - SAPELI Polná   3 - 0

V mistrovských zápasech na jaře nastoupilo 24 hráčů. Martin Boháček, Míla Brabec, Filip Dvořáček, Patrik Fišer, Ondra Košík, Tomáš Matějíček, Michal Mikeš, Tomáš Poul, Jiří Mužík, Tomáš Pokorný, Dominik Procházka, Adam Průcha, Ondra Přibyl, Tomáš Reiterman, Ivan Rezničenko, Petr Barák, Štěpán Bambula, Mára Šimek, Jakub Szabó, Jan Vacek, David Padrnos, Jan Flekal, Jarda Kuřítko a Dominik Skotar.

Ve všech dvanácti jarních utkáních nastoupili Michal Mikeš, Jirka Mužík a Adam Průcha. V jedenácti utkáních Míla Brabec, v deseti Tomáš Matějíček a Ondra Přibyl, v devíti Martin Boháček a Dominik Procházka.

V tréninkové docházce byl jedničkou Marek Šimek, který nechyběl ani na jednom tréninku, následovali Michal Mikeš, Filip Dvořáček, Tomáš Matějíček, Míla Brabec, Martin Boháček, Adam Průcha, Ondra Přibyl a Ondra Košík.

Nejlepšími střelci v mistrovských zápasech na jaře byli: Adam Průcha - 4 góly, Michal Mikeš a Tomáš Poul - 3 góly, Jirka Mužík a Mára Šimek 2 góly, Kuba Szabó, Štěpán Bambula, a Ondra Přibyl po 1 gólu.

Celkově v mistrovských zápasech uplynulé sezóny jsme nastříleli 55 gólů - Adam Průcha 12 branek, Jirka Mužík - 8, Mára Šimek - 7, Filid Dvořáček - 6, Michal Mikeš a Jakub Szabó - 4, Tomáš Poul a Dominik Skotar - 3, Ondra Košík - 2, Ondra Přibyl, Štěpán Bambula, Tomáš Matějíček, Jan Vacek a Míla Brabec - 1 gól, a 1 byl vlastní.

V pohárových zápasech skórovali tito hráči: Michal Mikeš - 4 góly, Jirka Mužík, Tomáš Poul, Tomáš Matějíček, David Padrnos, Tomáš Reiterman a Dominik Skotar po 1 gólu.

V přípravných jarních zápasech skórovali tito hráči: Kuba Szabó - 4 góly, Adam Průcha a Dominik Skotar - 2 góly, Tomáš Matějíček, Ondra Přibyl, Michal Mikeš a Petr Kozojed po 1 gólu.

V jarní části získali Sapeláci 1 červenou kartu /Dominik Skotar/ a  22 žlutých karet . Nejvíce získal Jiří Mužík, Míla Brabec a Tomáš Poul.

Bez žluté karty odehráli sezónu toto hráči: Filip Dvořáček, Patrik Fišer, Ondra Košík, Dominik Procházka, Jakub Szabó, Jarda Kuřítko a Dominik Skotar.

Týmové foto si můžete zvětšit zde

[file]