23.10. 2021 SAPELI POLNÁ - FC Chotěboř 3 - 2 /2-1/

Do první šance se dostali Sapeláci, v deváté minutě mířil Jirka Mužík přesně na zadní tyč, gólman Chotěboře vyškrábl míč na roh. Ještě v téže minutě zahrával Ondra Přibyl rohový kop, na něj si naběhl Ondra Košík a angličanem poslal Sapeláky do vedení 1-0! Ve 12. minutě se zranil Patrik Fišer, nahradil ho Honza Vacek. Ve 21. minutě jsme v obraně zaspali a Bělovský prostřelil našeho brankáře 1-1! Ve 27. minutě jsme byli nuceni podruhé střídat, zraněného Ondru Přibyla nahradil Petr Barák. Ve 29. minutě postupovali na gólmana hostí dva naši hráči, bohužel střela Adama Průchy po nahrávce Honzy Vacka skončila jen v boční síti  chotěbořské svatyně. V 35. minutě po centru Jirky Mužíka z rohového kopu Mára Šimek těsně přestřelil Dobrovolného branku. Ve 42. minutě  našel dlouhý výkop Tomáše Pokorného  Adama Průchu, ten vyslal Michala Mikeše do úniku, který precizně sakončil a znovu jsme vedli. Do šaten se tedy šlo za stavu 2-1 pro Sapeláky.

Druhá půle žačala dobře pro hosty. Po dlouhém míči za naši obranu se znovu prosadil Bělovský 2-2. V 52. minutě měl velkou šanci Mára Šimek, při jeho bombě se vyznamenal gólman Dobrovolný.V 54. minutě šli Sapeláci potřetí v utkání do vedení. Adam Průcha přesnou střelou k tyči nedal gólmanu hostí šanci 3-2. V 58. minutě jsme měli velké štěstí, náš obrance hlavičkoval míč do tyče vlastní branky. Třetí šanci v utkání měl Mára Šimek, ale nebylo mu přáno. Překonaného gólmana zastoupil na brankové čáře obránce. V 77. jsme mohli opět skórovat, bohužel jsme jednoduchou situaci špatně vyřešili a gól jsme docílili z ofsajdu. Poslední slovo mohl mít střídající Dominik Skotar, ale v samostatném úniku ani nadvakrát nepřekonal gólmana Chotěboře. Utkání tak skončilo jednogólovým rozdílem ve prospěch Sapeláků, který znamenal zisk tří bodů.                                                                                                                                                            Nejlepší hráči Sapeli: Michal Mikeš, Štěpán Bambula, Jan Vacek.

Góly: 9. Ondra Košík, 42. Michal Mikeš, 54. Adam Průcha - 21. a 49. Ondřej Bělovský

Sudí: Oldřich Machát - Pavel Doskočil, Jan Kříž. ŽK: 2-2, bez vyloučených. Delegát svazu Jaroslav Šoustar.

Pokud jsme měli minulý týden velmi špatnou zkušenost s paní rozhodčí, tak dnes musíme konstatovat, že řízení utkání bylo bez nadsázky excelentní.

Pokorný - Šimek, Košík, Procházka, Boháček - Mikeš, Přibyl /27. Barák/, Fišer /12.Vacek/, Bambula - Mužík/78.Skotar/, Průcha.