16.10. 2021 SFK Vrchovina "B" - SAPELI POLNÁ 3 - 1 /2-0/

Sapeláci vstoupili do utkání aktivně a v první desetiminutovce měla domácí obrana velké problémy při standartních situacích. Ve 14. minutě jsme vhazovali aut tak naivně, že se míče zmocnili domácí, našli ve vápně zcela nekrytého Šmídu a domácí šli do vedení 1-0. Hráči Vrchoviny tím získali půdu pod nohama, zatímco Sapelákům se vůbec nedařilo.I tak se hrálo bez gólových příležitostí na obou stranách. Až přišla 41.minuta a velmi nepřesná sudí Soukupová nařídíla proti Sapelákům přímý kop z hranice šestnáctky. Přitom byl podvakrát faulován náš stoper, který ještě za vymyšlený faul obdržel žlutou kartu. Z tohoto příměho kopu zvýšil domácí Sytař na 2-0, když směr jeho střely nešťastně změnil Ondra Přibyl.

V druhé půli jsme přidali, změnili rozestavení a chtěli s výsledkem něco udělat. V první velké příležitosti vychytal Skryja Adama Průchu, na hlavičku Ondřeje Košíka po centru Ondry Přibyla byl již krátký 1-2. V té chvíli byli Sapeláci na koni a směřovali za vyrovnáním. Skryja vyškrábl z šibenice hlavičku Filipa Dvořáčka, v další šanci neuspěl Adam Průcha. Hráli jsme vabank, buď dáme nebo dostaneme. Stalo se bohužel to druhé a jednu z řady šancí domácích proměnil za velmi podivných okolností střídající Liška a  zvýšil na 3-1.

Borci z Vrchoviny byli lepším týmem a i přes dvě velmi sporné branky berou body zaslouženě. Dnes jsme nebyli schopni podat kvalitnější výkon a tím jsme nemohli pomýšlet na úspěch, navíc jsme dohrávali utkání jen o deseti hráčích. Nejlepšími našimi hráči byl Michal Mikeš, Martin Boháček  a Míla Brabec.

Samostatnou kapitolou je arogantní a velmi špatné řízení utkání rozhodčí Věrou Soukupovou. Nebudeme se zde o tom nijak rozepisovat, své poznatky předáme na KFS Vysočina. Každopádně pokud mezinárodní sudí s logem FIFA na hrudi podá v utkání krajského přeboru takový výkon a má tak arogantní chování, kterého jsme byli svědkem, tak je stále něco hodně prohnilého mezi rozhodčími. Možná by si měla uvědomit, že kazí jméno všem slušným a kvalitním sudím a možná by si i oni mezi sebou měli trochu udělat pořádek. Těžko pochopit, že hlavní sudí v krajském přeboru, potažmo v lize žen nebo dokonce na mezinárodní scéně nepozná ani šlapák!

Góly: 14. Michal Šmída, 41.Petr Sytař, 76. Jan Liška - 68. Ondra Košík.

Sudí: Věra Soukupová - Karel Straka, Petr Kubeš. ŽK: 2-6, ČK: 79. Filip Dvořáček. Delegát svazu Jiří Trávníček. 130 diváků.

Pokorný - Šimek/86.Flekal/, Košík, Brabec, Boháček - Mikeš, Přibyl, Mužík, Dvořáček - Skotar/46.T. Matějíček/, Průcha.