26.09. 2021 SK Přibyslav - SAPELI Polná 1 - 1 /0-1/

V úvodu utkání byli aktivnější Sapeláci, v desáté minuté po přesném pasu Ondry Košíka pálil Adam Průcha, jeho střelu zablokoval tělem obránce Přibyslavi. O pět minut minut později šel Kuba Szabó sám na gólmana Pazderku, ten však fantastickým zákrokem tutovku našeho hráče zlikvidoval. V 18. minutě poprvé zasahoval Tomáš Pokorný, kryl střelu zpoza šestnáctky. Nu a potom přišel zlomový okamžik utkání: Ve 22. minutě fauloval Jakub Szabó domácího obránce, obdržel žlutou kartu. Měl k ní "výhrady", obdržel tudíž druhou a poslal své mužstvo do deseti!!! Ve 27. minutě se protáhl do šestnáctky Adam Průcha, byl sražen a sudí nařídil pokutový kop. Ten se štěstím proměnil Jirka Mužík 0-1. V 32. minutě předvedl krásný slalom domácí Bačkovský, jeho pumelenici vyrazil Tomáš Pokorný na roh. Potom unikl Adam Průcha, připravil gólovku Filipu Dvořáčkovi, ten ji bohužel nevyužil. Stejně se vedlo Adamu Průchovi, když v dobré pozici přestřelil soupeřovu svatyni. Tečovaná Krčálova bomba skončila nad břevnem naší branky. První půle tedy skončila jednobrankovým vedením našeho týmu.

Ještě před začátkem druhé půle si  Kuba Szabó se sudími upřesnil svoje názory a tím si jistě připravil půdu pro exemplární trest. Desítku jeho spoluhráčů čekalo dalších 45 minut nerovného boje s přesilou domácích. Přibyslavští měli samozřejmě územní převahu, defenziva Sapeláků však pracovala zodpovědně  a co prošlo obráncům to s přehledem zpacifikoval Tomáš Pokorný. Naši hráči vyráželi do nebezpečných brejků , bohužel ani Adam Průcha ani  Jirka Mužík je  nedokázali dotáhnout do konce. Zvýšit naše vedení a tím rozhodnout utkání mohl Michal Mikeš, svojí gólovky se však doslova zalekl. A tak přišel trest. Domácí přes naši levou stranu zadarmo ostře zacentrovali do šestnáctky a nejlepší střelec přeboru Vostál se nemýlil 1-1. Měli jsme ještě jednu možnost rozhodnout, ale Adam Průcha již nestihl svou akci proměnit gól. A jelikož se domácí před brankou Tomáše Pokorného také neprosadili, skončilo nakonec utkání dělbou bodů.

Při takřka 70. ti minutovém oslabení  bychom měli být  s remizou spokojeni. Ale nejsme. Vyloučení bylo zcela zbytečné, připravilo nás o dva body, navíc Kuba si dlouho nezahraje. Absolutně hloupý zkrat. Sudí řídili utkání velmi přesně, za zákrok se žlutá dát dala, vše ostatní je hrubá nekázeň hráče!

Oceňuji poctivý výkon v deseti mužích i snahu přidat druhý gól. Škoda nedůslednosti při obdržené brance. Na druhou stranu jsme byli dvě třetiny utkání pod tlakem a z tohoto pohledu je remíza spravedlivá.

Nejlepší hráči SAPELI: Filip Dvořáček, Tomáš Pokorný, Adam Průcha.

Góly: 72. Adam Vostál - 27. Jiří Mužík /PK/.

Sudí: Pánové Roman Kylar - Zdeněk Niederle, Jaroslav Jahoda. ŽK: 2-4, ČK: 0-1 /Jakub Szabó/. 150 diváků. Delegát svazu pan Jaroslav Šoustar.

Pokorný - Šimek, Košík, Brabec, Dvořáček - Mikeš /84. Skotar/, Fišer /67.Procházka/, Přibyl, Mužík - Průcha, Szabó.