12.09. 2021 SK Okříšky - SAPELI POLNÁ 0 - 2 /0-0/

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. První se osmělili Sapeláci, po dlouhém křížném pasu Kuby Szabóa pálil Filip Dvořáček vedle Fialovy svatyně. V 18. minutě po centru Martina Boháčka hlavičkoval Marek Šimek nad branku soupeře. Ve 21.minutě se prezentovali pěknou střelou zpoza šestnáctky domácí, Tomáš Pokorný vyrazil míč na rohový kop.Ve 26. minutě promarnil tutovku Kuba Szabó, akci připravil Adam Průcha. To bylo asi v první půli vše, hrál se velmi průměrný fotbal.

V 52. minutě jsme chybovali dvakrát za sebou, jednou nás zachránil bravurním zákrokem Tomáš Pokorný, jednou ho zastoupilo břevno. Další šance domácích skončilo hlavičkou mimo naší branku.V 64.minutě jsme předvedli nejhezčí akci utkání. Jirka Mužík vyslal do úniku Michala Mikeše, ten dal pod sebe na Kubu Szabóa a jeho přiťuknutí s přehledem proměnil Adam Průcha ve vedoucí gól Sapeláků 0-1. V 79. minutě po kombinaci Adama Průchy a Kuby Szabóa zabránil jistému gólu nestarnoucí Fiala. O minutu později vyslal Ondra Přibyl  precizní uličku pro Kubu Szabóa, opět ho skvěle vychytal domácí gólman. Pojistka nakonec přece jen přišla, minutu před koncem se opět prosadil Adam Průcha 0-2.

Na utkání jsme odjeli pouze s 11 muži do pole. Hra byla hodně kostrbatá, domácí nás překvapili defenzivním stylem hry a nám se vůbec nedařila kombinace. O to víc si ceníme toho, že jsme nakonec získali tři body na půdě soupeře. Chtěl bych vyzdvihnout přístup Patrika Fišera, který i přes velké zdravotní komplikace přijel na utkání a chtěl týmu pomoci. Za zmínku jistě stojí i precizní řízení utkání trojicí sudích, hráči i lavičky obou týmů jsou potom v klidu a není třeba ani jedné žluté karty!

Nejlepší hráči Sapeli: Ondra Košík, Adam Průcha, Tomáš Pokorný.

Góly: 64. a 89. Adam Průcha

Rozhodčí: Pánové Zdeněk Niederle - Vlastimil Fryč, Vít Burian.  ŽK: 0-0, bez vyloučených. 120 diváků. Delegát svazu pan Josef Bobek.

Pokorný - Šimek, Košík, Brabec, Boháček - Mikeš, Přibyl, Mužík, Dvořáček - Průcha, Szabó /87. Procházka/.