01.09. 2018 SLAVOJ ŽIROVNICE - SAPELI POLNÁ 1 - 0 / 0-0 /

Sapeláci odjeli do Žirovnice bez čtveřice  hráčů / Ivana Rezničenka, Petra Navrátila, Ondry Částky a Petra Maška/, navíc si Petr Barák obnovil zranění při rozcvičení.

Sapeláci doslova prospali první desetiminutovku utkání, ve které se dostali domácí do šance, kterou obětavě "zahasil" Martin Boháček.Ve 12.minutě šla dvojice Leoš Barák - Lukáš Adamec na jednoho obránce, bohužel situaci vyřešili špatně - byl jim odmáván ofsajd. O minutu později přestřelili domácí naši branku střelou zpoza šestnáctky. V 17.minutě byl ve výborné pozici Leoš Barák, sám proti vyběhnutému gólmanovi volil místo lobu nebo střely kličky a tutovou šanci tím sám zhatil. První spornou situaci přinesla 22.minuta, po úniku Martina Boháčka po pravém křídle skóroval Leoš Barák - gól neuznán pro ofsajd?? Nevypadalo to tak...Ve 34.minutě zakončili domácí svoji šanci střelou vedle. O dvě minuty později našel centr Patrika Svobody hlavu Lukáše Adamce, domácí gólman kryje.V 38.minutě trefil domácí gólman odkopem Filipa Dvořáčka, šanci jsme však nevyužili.V 41.minutě jsme měli dvě šance v malém vápně Žirovnice, opět jsme pálili slepými.O minutu později domácí zakončili svoji šanci střelou vedle naší branky. Ve výčtu první půle ještě chybí druhá sporná situace - sražení Lukáše Adamce ve výskoku při náběhu na centr Filipa Dvořáčka - penalta se však nekopala.

V prvním poločase jsme si i po úvodním zaspání připravili několik velmi dobrých možností ke skórování, bohužel jsme jimi pohrdli. Domácí měli šancí méně a mušku měli stejně vychýlenou jako naši hráči. A tak se šlo do šaten za bezgólového stavu.

Po deseti minutách druhé půle udělal fatální chybu v našem malém vápně Patrik Fišer a domácí Hřebecký trestal 1-0.Potom Sapeláci začali hrát vabank, se snahou vyrovnat skóre zápasu. Třetí spornou situaci přinesl zákrok domácího gólmana na Patrika Fišera, kdy se penalta opět nepískala... Domácí začli chodit do naší otevřené obrany, ale buď byl Tomáš Hajný připraven, nebo nemířili přesně.Poslední šanci přinesla poslední minuta, kdy se Filip Dvořáček protáhl mezi dvěma beky a z hranice cca 10 metrů pěkně vypálil. Domácí gólman vytáhl skvělý zákrok, kterým přiřkl všechny tři body žirovnickému Slavoji.

Z Žirovnice jedeme bez bodů, protože jsme opět promrhali spoustu šancí a také proto, že jsme svojí chybou domácím vstřelení gólu doslova darovali.Otázkou je, zda ze tří výše zmiňovaných situací neměla být alespoň jedna posouzena v náš prospěch, my jsme názoru, že rozhodně. Máme problémy s koncovkou a to shazuje jinak slušný výkon týmu. Musíme dále pracovat a zlepšovat se.

Gól: 55. Hřebecký

Nejlepší hráči SAPELI: Martin Boháček, Štěpán Bambula, Pavel Bartoš.

Sudí: pánové Straka a Voneš,  slečna Soukupová. ŽK: 1-3 / M.Brabec, P.Svoboda, J.Flekal /, bez vyloučených. 50 diváků. Delegát svazu - pan Dobrovolný.

Hajný - Bartoš, Boháček, Flekal, Bambula - Svoboda /72.Kovář/, Fišer /59.Benáček/, Brabec, Dvořáček - Adamec, L.Barák.