31.05. 2012 SAPELI POLNÁ - FSC STARÁ ŘÍŠE 2 - 0 /0-0/

Neuman - Vokoun,Dvořák /60.R.Pokorný/,Kadlec,Príborský-Kubát /46.Rygl/,Merhaut /70.M.Pokorný/,Tichánek,Brnický - Osumanu,Vácha.

Matějíček-Slezák /85.Klimeš/,Fišer.

Absence: Padrnos,Barák,Rychtecký,Morkus,Klimeš /všichni zranění/,Koubek /pracovní zaneprázdnění/,Zamazal /vykartován/.

Rozhodčí: pánové Švehla,Nenadál,Bína ,delegát pan mgr.Petřivý.

Diváků: 200

Zdecimované Sapeláky čekal během čtyř dní další velmi těžký soupeř - favorit soutěže tým SFC Stará Říše.Po nedělní prohře /s Pacovem 0-1/ se na marodku dostal ještě Barák s Rychteckým a po dvou zbytečných žk byl vyloučen Zamazal,Koubek musel pracovně do Prahy takže situace v týmu byla kritická.
Do branky musel PavelKrpálek,který se objevil v brance Sapeláků po tři a půl roce,v záloze vypomohl kapitán "béčka" Martin Matějíček,v útoku se objevil obránce Lukáš Slezák.
Sapelákům bylo jasné,že je čeká peklo a tak se také stalo.Od
první minuty byli hosté v tlaku a domácí nevěděli kam dřív skočit.V úvodní čtvrthodince hlavičkoval Ali Osumanu těsně vedle, hlavička Kadlece skončila na tyči a poté zachránil Krpálek.Stará Říše permanentně sevřela Sapeláky,ale ti velmi poctivě a zodpovědně bránili a to co prošlo zlikvidoval skvělý Krpálek.
V 45.minutě těsně před odchodem do šaten zahrával domácí kapitán Špendlíček standartku,jeho dělovku ze třiceti metrů Neuman neudržel, míč vyrazil před sebe, dorážel Vacek,ale hostující gólman zachránil.
Druhá půle začala jako první - Stará Říše mačkala Sapeláky,Ti však skvěle bránili,a co neuchránili hráči,to chytil Krpálek,jedenkrát se rozezvučelo břevno domácí svatyně.Po deseti minutách druhé půle začali Sapeláci "vystrkovat růžky" a v 60.minutě po ideální přihrávce utekl Slezák Kadlecovi a prostřelil Neumana - domácí vedli 1-O.Sapelákům branka evidentně pomohla,zato hosté hodně znejistěli.Taktovku utkání převzal do svých kopaček domácí kapitán Špendlíček a Sapeláci začali šlapat nadoraz.Občas pozlobili obranu hostí,v dobrých situacích se objevil Vacek,Slezák a Brnický.Hosté se snažili vyrovnat,při domácích však stálo tentokrát velké štěstí,za již překonaného Krpálka dvakrát zachránil Reiterman a jedenkrát Černý.Nezměrná obětavost Sapeláků,jejich nasazení i sebedůvěra všech hráčů byla obdivuhodná.Všichni věřili že už utkání nepustí.Zvláště po nádherné kombinaci z 80. minuty,kterou zakončil Brnický - 2-0 pro domácí.To už hosté otevřeli hru úplně a hráli vabank.Také na to mohli podvakrát doplatit,ale Sapeláci již neměli síly na důraznější zakončení.A jelikož skvělá defenziva Sapeláků perfektně řízená Tržilem a Reitermanem hostům již nic nedovolila,zrodil se velmi překvapivý výsledek.Překvapivý pro ty,kteří porovnávali před utkáním kvalitu obou týmů.Ale pro ty,kteří viděli nadšeně bojující Sapeláky,jejich vynikající kolektivní a velmi obětavý výkon ve kterém si všichni hráči "hrábli" až na dno sil to už tak překvapivé nebylo.Ano, Sapeláci měli ve středečním podvečeru i velké štěstí,ale je potřeba říct,že mu šli svým výkonem hodně naproti což se o favorizovaných hostech říci nedá.
Všichni hráči Sapeláků podali mimořádný výkon a zaslouží velkou pochvalu.Přesto je třeba vyzvednout největší pilíře - gólmana Krpálka,stopery Tržila s Reitermanem a nejlepšího hráče zápasu - ikonu Sapeláků Milana Špendlíčka.Kapitán domácích předvedl famózní výkon a skvěle dirigoval svůj tým k překvapivé výhře.

Středeční utkání dopadlo velmi úspěšně a náš tým stále "drží" nádhernou pátou pozici v tabulce krajského přeboru.Čekají nás ještě tři utkání a vzhledem k veliké marodce,to budou podobně těžká utkání jako ten se Starou Říší.Ale pokud budou naši hráči bojovat tak jako v tomto utkání tak se třeba zase zadaří.....