22.04. 2012 SK OKŘÍŠKY - SAPELI POLNÁ 1 - 2 /1-0/

Utkání dvou rozdílných poločasů s větším počtem šancí na straně hostí - tak hodnotí Deník Vysočiny utkání domácích Okříšek s hostujícími Sapeláky.
V první půli měli domácí územní převahu,ale obrana Sapeláků pracovala spolehlivě.V první čtvrthodince vystřelili domácí jednu střelu Řezáčem,šla však mimo Koubkovu svatyni.Po té se začali osmělovat Sapeláci a po Brnického rohu hlavičkoval Rychtecký do spojnice tyče a břevna okříšské branky.Chvilku po té postupoval Morkus sám na gólmana Fialu,ale vyřešil to tradičně - po "Morkusovsku",místo jasného gólového zakončení,zasekl,vymýšlel a míchal tak dlouho,až se domácí ubránili.A stalo se to samé jako v Jaroměřicích,neproměnění jasné tutovky /shodou okolností stejným hráčem/ se Sapelákům vymstilo a ve 33. minutě po dlouhém autu domácí skórovali - neobsazený Tuma neměl problém potrestat sérii chyb bránících hráčů.Potom byl v šanci ještě Kotrba,ale netrefil branku hostí.
O poločasové pauze trenéři upřesnili úkoly hráčům na jednotlivých postech,jednalo se o zjednodušení a zpřesnění hry a větší aktivitu v ofenzivě.
Nutno říci,že všichni hráči plnili svoje "povinnosti" velmi svědomitě a v druhém poločase Sapeláci předvedli vynikající výkon,který nakonec vedl k zaslouženém zisku tří bodů.Ale pojďme pěkně popořádku.Do druhé půle již nemohla nastoupit jedna z opor Sapeláku Reiterman,nahradil ho a nutno říct skvělým způsobem Černý.Sapeláci postupně tlačili domácí do jejich šestnáctky ale nedokázali překonat výtečného Fialu v brance Okříšek.Zvláště akce Zamazala a Baráka po gólu přímo "volala",ale fantastický zákrok domácího gólmana zabránil vyrovnání.O chvíli později se Morkus protáhl skrze beky,předložil míč Vackovi a ten z vyložené šance přestřelil.To už byl na hřišti Šebesta,který střídal Klimeše,pro něhož to byl první zápas v základní sestavě v krajském přeboru a který si vedl dobře.V závěrečné dvacetiminutovce se kapitán Špendlíček vysunul do záložní řady,což byl jak se později ukázalo,mistrovský tah trenérů.Sapeláci zpřesnili hru,jejich akce byli přímočařejší a vyrovnání viselo na pověstném vlásku.
V 77. minutě se Sapeláci dočkali.Morkus si vyměnil míč s Vackem,zatáhl míč po křídle do šestnáctky soupeře a zde po "MORKUSOVSKU" nádhernou geniální přihrávkou vybídl Rychteckého ke skórování.Ten šancí nepohrdl,vstřelil svoji osmou branku v sezóně a vyrovnal na 1-1.O pět minut později udeřilo podruhé a opět do branky domácích.Zamazal našel nádherným dlouhým pasem Baráka,ten si míč z první přiklepl a s velkým přehledem podél vybíhajícího Fialy skóroval.Sapeláci zcela zaslouženě zvítězili na "horké" půdě Okříšek a zejména v druhém poločase odvedli všichni hráči velmi kvalitní výkon,přesto patří úplné absolutorium Barákovi,Špendlíčkovi a Černému.

Sudí:Pfeiffer,žk:2-4,bez vyloučených.Diváků:180
góly:Tůma-Rychtecký,Barák.

Sestava:Koubek-Špendlíček,Tržil,Reiterman/46.Černý/,Barák - Zamazal,Brnický,Morkus,Vacek - Klimeš /70.Šebesta/,Rychtecký.