31.07. 2017 Zhodnocení Mankova sportovního odpoledne.

Již počtvrté jsme zavzpomínali na našeho předčasně zesnulého kamaráda a mecenáše Manka Bradáče.Uctili jsme ho tradičním setkáním na našem stadióně, zasportováním,popovídáním i konzumací výborného vepřového a popíjením ještě lepšího pěnivého.

První byl na pořadu dne veteránský turnaj za účasti Slavoje Třešť, TJ Věžnice, Sokola Bohdalov a domácích Sapeláků. Zatímco semifinjálová utkání byla jednoznačnou záležitostí / Třešť - Bohalov 4-0, Sapeli - Věžnice 4-0 /, utkání o konečná umístění byla velmi vyrovnaná. V utkání o třetí místo remizoval Bohdalov s Věžnicemi 3-3, na penalty byl úspěšnější Bohdalov. Finále skončilo taktéž nerozhodně, tentokrát 1-1 a na penalty byla šťastnější Třešť.

Konečné umístění: 1.Třešť, 2.Sapeli, 3.Bohdalov, 4.Věžnice.

Nejlepší hráč: Petr Dvořáček / SAPELI /

Nejlepší gólman: František Cvach / Třešť /

Nejlepší střelci: Dušan Lovětínský a Martin Matějíček - oba 2 góly

Nejstarší hráč turnaje: Josef Maštera - 67 let

Nejstarší hráči jednotlivých týmů: Sapeli Janovice - Vladislav Cink - 58 let

Slavoj Třešť - Lubomír Veselý - 58 let

Sokol Bohdalov - Zdeněk Novotný - 59 let

TJ Věžnice - Josef Maštera - 67 let

Turnaj řídila s přehledem trojice sudích: Milan Dobrovolný, Vladimír Polodna a Jiří Mlsna.

V polední pauze proběhlo tradiční exhibiční utkání mezi MANKOVOU SABROU a MANKOVÝMI KAMARÁDY / THP SAPELI /. I tentokrát zvítězila SABRA, výsledek byl 7-4.

Po skončení turnaje veteránů přišla chvíle pro ukázku letů modelů letadel.Byla to jedním slovem paráda.

Sportovní část MANKOVA SPORTOVNÍHO ODPOLEDNE byla završena přípravným utkáním Sapeláků proti FC Vysočina Jihlava U-18.Sapeláci se předvedli ve výborném světle a zvítězili 3-0.

A potom už přišlo na řadu hlavně to povídání - vzpomínání, pojídání a popíjení a to nám vydrželo až do pozdních ranních hodin.Určitě to byla důstojná vzpomínka na Manka, který nás zvrchu jistě bedlivě sledoval....