18.10. 2011 Slavoj Pacov - SAPELI POLNÁ 3 - 1

Sapeláci htěli dovézt z Pacova minimálně bod a také chtěli konečně působit aktivně na hřišti soupeře.To první se jim nepodařilo,to druhé ano - po většinu utkání byli lepším týmem Sapeláciměli šancí trojnásobně víc než domácí.Jejich koncovka však byla žalostná,uspěchaná,lajdácká.....takovými slovy se dá charakterizovat řešení gólových situací našich hráčů.
Nesmíme zapomenout ani na tři vstřelené góly domácích,při kterých byl gólman Koubek bez šance.První padla po obrovské hrubce Morkuse,druhou srazil Rychtecký ve zdi do protipohybu gólmana a třetí....,to už byla marnost nad marnost.
A jak to tedy vlastně vypadalo:
Ve třetí minutě minul Barák v gólové pozici míč.V šesté minutě běžel opět Barák sám na gólmana,střelu nevyřešil ideálně a gólman hostí zachránil.Potom před Rychteckým a Barákem zachránil vynikající gólman domácích.Po dvacáté minutě se hra začala vyrovnávat a po rohu zahrozil Koler,Koubek však výtečným zákrokem podržel.Po chybě Morkuse,který nahrál soupeři do brejku,skoroval po narážečkách domácí Kerouš v 39.minutě a domácí šli do kabin s jednogólovým náskokem - i proto,že po přihrávce
Brnického mohl skorovat v tutovce Morkus,ale tak dlouho kličkoval a otálel se střelou,až bylo pozdě......
Do druhé půle Sapeláci doslova "vlétli" a zdálo se,že je jen otázkou času,kdy se skóre utkání otočí v náš prospěch.Barák dvakrát nedokázal v malém čtverci překonat domácího gólmana,Rychtecký se také dvakrát nedokázal prosadit a v malém vápně hlavou těsně minul centry Špendlíčka.Své dobré možnosti propásli Černý,Slezák i Brnický,jehož přímý kop do šibenice domácí gólman skvěle vyrazil.Možná toho bylo ještě víc co naši hráči nedali,prostě za prohru mohou naše neproměněné šance,ale také naivita při bránění soupeře,který skoro ze všeho skóroval.V 72. minutě zahrával Šlechta trestný kop a za přispění Rychteckého ve zdi zvýšil na 2-0.I potom mohli Sapeláci snížit ,příp.vyrovnat,ale byl to jen marný boj se sebou samým /viz nádherné sólo Zamazala a potom místo přihrávky střela ze sedmi metrů pánubohu do oken/ a tak po rychlém brejku domácí zvýšili na 3-0.A tak za jedno z mála pozitiv lze považovat pěkný gól Matouška při jeho velmi krátkém pobytu na hřišti a rozhodně skvělý výkon kapitána Špendlíčka na postu pravého beka.
Lze říci,že Sapeláci chtěli v utkání vyhrát,lze říci,že bojovali,hráli aktivně,vytvářeli si šance,že měli smůlu - ale pokud si připravíte min.12 vynikajících příležitostí a proměníte jen jedinou /když v 90.minutě korigujete na 3-1/ a dovolíte soupeři svoji naivitou ze čtyř situací třikrát skórovat,tak prostě nemůžeme bodovat.Nikdo neříká že to byl vyloženě špatný výkon,ale vzhledem k formě soupeře,odstoupivšímu stoperovi,krajními beky kteří měli brzy žluté karty i vzhledem k výborným rozhodčím,kteří fotbalu rozuměli a řídili utkání skvěle je prohra i výkon některých hráčů k velkému zamyšlení.......
Rozhodčí: Klement,Hitzger,Zadina.žk:5-1,diváků 150.
Sestava:Koubek-Špendlíček,Tržil,Reiterman,Slezák-Morkus /46.Vacek/,Brnický,Černý,Zamazal /75.Zeman/-Barák /82.Matoušek/,Rychtecký.