10.10. 2011 SAPELI POLNÁ - FK Humpolec 3 - 2

Šestý zápas doma,šesté vítězství.Tak skvělou bilancí se mohou pochlubit naši Sapeláci,kterým se v neděli podařilo porazit velmi silný tým Humpolce,trénovaný navíc naším bývalým výborným hráčem Pepíkem Souralem.Utkání se hrálo za velmi nepříznivého počasí,což se velmi odrazilo na počtu diváků - přihlíželo jich necelých 70.Kdo však přišel,tak rozhodně nelitoval.Oba týmy předváděly kvalitní,rychlý a technický fotbal,nebyla nooze o pohledné akce,krásné střely,hezké góly i bravurní zákroky gólmanů.
Utkání začalo pro Sapeláky velmi nešťastně,již ve 12.minutě rozehrál Zamazal nešťastně balon od své šestnáctky,hosté míč zachytili a Pikl nadvakrát překonali Koubka 0 - 1.O pět minut později Koubek fantastickým zákrokem vychytal soupeřova útočníka a vyrazil střelu na roh.Po jeho sehrání vyrazil hlavičku hostí na břevno a odtud šel míč do zámezí.Jak se později ukázalo,byly to rozhodující okamžiky utkání.Humpolečtí nedokázali přidat druhý gól a tak se začali osmělovat Sapeláci a po půl hodince bylo srovnáno.Centr Špendlíčka dosedl přesně na hlavu Brnického a jeho hlavička neomylně přelobovala bezmocného gólmana Kříže 1-1.To však ještě nebylo v první půli zdaleka všechno.Kříž bravurně vyrazil bombu Brnického,ale v 44.minutě si "dovolil"! v šestnáctce hostí Morkus a podél gólmana otočil skóre na 2-1 pro Sapeláky.V 45.minutě vypálil jedovku z 35 metrů Špendlíček,Kříž ji však zázračně vyrazil.
Tak jako úvod první půle patřil výborně hrajícím hostům,druhou půli zvládli neméně skvěle domácí.Třetí gól Sapeláků na sebe nenechal dlouho čekat a po osmi minutách druhé půle si na pas Brnického naběhl Vacek,v poslední chvíli ho předstihl obránce hostí a s přispěním Vacka zvýšil na 3-1.V 64.minutě měl být zcela jasně vyloučen za sražení Brnického Hes,obdržel však jen žlutou kartu a z následného přímého kopu nastřelil Morkus břevno.Potom přišly chvíle kapitána Sapeláků Špendlíčka,ale ani dvěma hlevičkami z malého vápna,ani bombou ze šestnáctky nedokázal překonat výtečného Kříže.Sapeláci se dožadovali penalty za jasnou ruku obránce hostí,avšak bylo jim vysvětleno sudím,že takovéto ruce se nepískají.Jaké však bylo jejich překvapení,když v 89.minutě sudí mnohem "menší" ruku na šestnáctce domácích odpískal a hosté z ní po teči ve zdi snížili na konečných 3-2.
Sapeláci dokázali ve výtečném utkání porazit Humpolec 3-2 a zaslouží za předvedený výkon absolutorium.Celý tým gólmanem Koubkem počínaje až po Rychteckého v útoku předvedl velkou bojovnost a touhu po vítězství.
Sudí:Šula,Krejčí,Straka,delegát svazu:ing.Šula.žk:2-3,bez vyloučených.
góly:30.Brnický,44.Morkus,53.Vacek /vlastní/-12.Pikl,89.Kříženecký.
Sestava:Koubek-Tržil,Reiterman,Zamazal,Slezák-Vacek/87.Černý/,Brnický,Morkus,Barák-Špendlíček,Rychtecký.